Son Dakika Haberler

GİRİŞİMCİ MUSTAFA TEBER , CODEASE’İN BAŞARI HİKAYESİNİ VE GLOBAL PLANLARINI PAYLAŞTI

GİRİŞİMCİ MUSTAFA TEBER , CODEASE’İN BAŞARI HİKAYESİNİ VE GLOBAL PLANLARINI PAYLAŞTI
Okunma : 0 views Yorum Yap

Girişimci ve Codease Kurucu Ortağı Mustafa Teber, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir iş kolik programında, kariyerinden girişimcilik deneyimine, ve Codease adlı şirketin başarı hikayesine dair önemli bilgiler paylaştı. Bu röportaj, Teber’in kişisel ve profesyonel geçmişini, hayallerini gerçekleştirmek adına attığı adımları ve Codease’in dünya çapında bir marka olma hedeflerini detaylandırarak izleyicilere ilham verdi.

Mustafa Teber, önceden silahlı kuvvetlerde askeri pilot olarak görev yapmış ancak sağlık sorunları ve ailevi nedenlerle bu mesleği bırakmak durumunda kalmıştı. Ancak, girişimcilikle ilgili çocukluk hayallerinden vazgeçmeyen Teber, farklı sektörlerde denemeler yaparak kendini geliştirmiş ve Türkiye’nin önde gelen mobil uygulamalarından birine yatırım yaparak bu alanda deneyim kazanmıştı.

2019’da Türkiye’nin en büyük mobil uygulamalarından birine yaptığı yatırımın ardından, Teber ve şu anki ortağıyla birlikte Codease’i kurdu. Codease, low code teknolojisi üzerine odaklanan bir platform olarak, yazılım geliştirme süreçlerini daha hızlı ve verimli hale getiriyor. Mustafa Teber, bu teknolojinin sağladığı avantajları, özellikle maliyet tasarrufu ve kolay uygulama geliştirme konusundaki etkilerini vurgulayarak, global pazarda daha geniş bir etki yaratmayı hedeflediklerini belirtti.

Teber, Codease’in Türkiye’deki başarısını küresel bir düzeye taşıma amacında olduklarını açıkladı. Bu doğrultuda, Türkiye’de bir partner ağı oluşturarak Avrupa’dan başlamak üzere dünya çapında genişlemeyi planlıyorlar. Mustafa Teber’in liderliğindeki Codease, dünya genelindeki şirketlerle işbirliği yaparak ve global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek dijital dönüşümde önemli bir rol oynamaya devam ediyor.