Son Dakika Haberler

Meral Akşener’den Sinan Oğan’ın kararına ilk yorum

28 Mayıs seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini duyuran Sinan Oğan'ın kararına İyi Parti lideri Meral Akşener "Kişisel kararı saygı duyurum ancak 5.2'lik seçmenin de koşa koşa Erdoğan'a oy vereceğini sanmıyorum" dedi.

Meral Akşener’den Sinan Oğan’ın kararına ilk yorum
Okunma : 9 views Yorum Yap

14 Mayıs’ta yüzde 5,17 oranında oy olarak seçimin ikinci tura kalmasını sağlayan Sinan Oğan, destek kararını açıkladı.

Oğan, 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.

Bu kararın ardından Millet İttifakı’nın destekçileri Sinan Oğan’a tepki gösterirken, Millet İttifakı üyesi İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ilk yorum geldi..

Habertürk TV’de soruları yanıtlayan Akşener, Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı destekleyecek olmasının kişisel kararı olduğunu belirterek yorumda bulunmayacağını ve saygı duyduğunu belirtti.

“Kişisel kararı saygı duyuyorum”

Aynı zamanda Oğan’a oy veren seçmenin de Erdoğan’a oy vereceğine inanmadığını belirten Akşener, şu ifadeleri kullandı:

Ben olumlu veya olumsuz değerlendirmeye dair kendimi hak sahibi görmüyorum. Bu değerlendirmeyi yapacak olan sayın Oğan’a 5.3 oy vermiş seçmendir. Bu seçmenler sayın Erdoğan’ı desteklemeye mi gideceklerdir; yoksa bir denge unsuru olarak tutum mu alacaklardır, onu bilmiyoruz. Sayın Oğan’ın kişisel kararını elbette saygıyla karşılıyorum.

“5.2’lik oy alan Oğan’ın hareketiyle koştur koştur Erdoğan’ı destekleyecek diye bir kavram da yok”

Uzun zamandır Türkiye’de siyasi partilere, şahıslara oy veren seçmenin iradesi sıfır, o partinin bendesi marabası gibi tarif edilen seçmen var. Seçmen velinimettir. Sayın Erdoğan’a koştura koştura desteklemeye gideceğini düşünmüyorum. İkinci tur için bir aktör olacağını ortaya koyara sayın Oğan yol yürüdü. Millet İttifakı’nı da Cumhur İttifakı’nı da eleştirdiği alanlar vardı. Sayın Kılıçdaroğlu bizatihi sayın Oğan’ı ziyaret ederek cevap verdi. Soru işaretlerine açık ve net cevaplar verdi sayın Kılıçdaroğlu. Sayın İnce özellikle üzerinde durduğum kişidir. Sayın İnce, sayın Özdağ, sayın Oğan dahil olmak üzere onlarla konuşmaya yetkili kıldık biz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun konuşması gerekiyor muhatap olarak. Buna karşılık sayın Erdoğan davet etti ve sayın Oğan’ın itiraz ettiği her şey yerinde duruyor.

Şaşırdığımı söylemem. Görüşmelerden sonra gidişata göre şaşırmadım. Bu 5.2’lik alan sayın Oğan’ın hareketiyle koştur koştur gidip sayın Erdoğan’ı destekleyecek diye kavram da yok. Erdoğan’a oy verecekerlini sanmıyorum.