Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinan Bey’le aramızda pazarlık olmadı

Sinan Oğan, ikinci tur seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Bu güç birliğinin ülkemizin faydasına olacağına inanıyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinan Bey’le aramızda pazarlık olmadı
Okunma : 7 views Yorum Yap

28 Mayıs seçimleri öncesinde siyaset arenasında hareketlilik arttı.

Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun bir gündemi bulunuyor.

Miting yapmama kararı alan Cumhurbaşkanı, sosyal medya ve canlı yayınlarda açıklamalar yaparak seçime yönelik mesajlar veriyor.

Bugün de TRT Ortak yayınında gündemi değerlendiren Erdoğan, burada Sinan Oğan’ın destek kararına da değindi.

“Bu güç birliğinin milletimizin ve ülkemizin faydasına olacağına inanıyorum”

Konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda, şu ifadelere yer verdi:

“Sinan Bey’le buradaki ofisimizde bir görüşme yapmıştık. Bugün de bizi ve Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini beyan etti. Kendisine şahsım ve bütün yol arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Sinan Bey bizim terörle mücadele, Türk dünyası ile ilişkiler başta olmak üzere vatanımızın bekasıyla ilgili net tavrımızı çok iyi biliyor. Bu konularda en küçük tavizimiz yoktur. Olmamıştır, olamaz da. Bu güç birliğinin milletimizin ve ülkemizin faydasına olacağına inanıyorum.

“Hedefte 1 milyon mültecinin de yurtlarıns döneceğine yönelik planımız var”

Açık gerçek kendilerinde üzerinde durduğu mülteciler sığınmacılar konusu vesaire bu konuda bizler Suriye’nin Kuzeyi’nde briket evlerden başlamak üzere şu anda 450 bin mülteci tekrar yurtlarına döndüler. Fakat şu an hedefte 1 milyon mültecinin de oralara döneceğine yönelik planımız var. Tabi bu zamanla gerçekleşecek. Kendisinin de ifade ettiği gibi güven ortamı içinde oralara dönüşü sağlama gayreti içerisinde olacağız.

Mutabık kaldığımız konulardan en önemlisi de Anayasa’nı değişmezleri 66 maddesi. Bunlar bizim kırmızı çizgimiz dolayısıyla bunlarda da mutabık kalıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT ortak yayınında

“Aramızda pazarlık olmadı”

Bir diğer konu Türk Devletleri Teşkilatı, bu konuda da başta İlhan Aliyev kardeşim olmak üzere Türk Devletleriyle burada yaptığımız toplantımız vardı aynı şekilde bunlarda bizim yine Türk dünyası ile olan hassasiyetimizin en güzel örnekleridir.

Sinan Bey’le aramızda pazarlık olmadı. Muhalifler hem spekülatif arayışa girerler. Kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. Afet Bakanlığı kurulması konusunda bir tespiti var. Bunlar üzerinde düşünülebilecek konular. Bir AFAD olarak değil de bir bakanlık olarak yarın gündeme gelebilir.

Bu bizim beklentimizdi. Muhalif kesim bu tür linç kampanyalarının içerisinde gireceği beklentimizdi. Farklı bazı ağızlar da çıkabilir. Ama Sinan Bey duruşuyla bugünkü açıklamasıyla tavrını ortaya koymuş durumda. Milletimiz duruşu Sinan Bey’in duruşuyla birleşerek gerek yerlere cevap verilecektir. Nefret söylemiyle malül bir yaptı var. Biz sevgi kültürü hakim olsun istiyoruz ama CHP ile mümkün değil.”