Son Dakika Haberler

MSB: Yunanistan’ın Pontus iddialarını tamamıyla reddediyoruz

MSB, Yunanistan'a tepki göstererek, Pontus iddiaları hakkında, "Bu iddiaları tamamıyla reddediyoruz. Her türlü akıl ve mantıktan uzak bu iddialar, tarihi gerçekleri çarpıtma çabasından başka bir şey değildir." açıklamasını yaptı.

MSB: Yunanistan’ın Pontus iddialarını tamamıyla reddediyoruz
Okunma : 7 views Yorum Yap
AA

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’ndan, Yunanistan’ın “Pontus” iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

“Hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan söylemlerin tamamı yalandır”

İddiaların “asılsız” olarak nitelendirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yunanistan makamlarının ‘Pontus’ iddialarını tamamıyla reddediyoruz. Zira her türlü akıl ve mantıktan uzak bu iddialar, tarihi gerçekleri çarpıtma çabasından başka bir şey değildir. Yunan siyasetçilerinin tarihi hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan söylemlerinin tamamı, Yunan halkını kandırmaya yönelik yalandır, ibretliktir.

“100 yıl öncesine ilişkin hayaller kuranlar, öncelikle aynaya bakmalıdır”

Türk milletinin geçmişinde yüz kızartıcı bir gerçeklik arayanlar, kendilerini aldatmaktan başka bir sonuç elde edemezler.100 yıl öncesine ilişkin hayaller kuranlar, öncelikle aynaya bakmalıdır. Bu açıdan Yunan siyasiler, tebaası olduğu Osmanlı Devleti’ne isyan ettiği süreçte Tripoliçe’de ve 1919-1922 yılları arasında Anadolu’yu işgal girişiminde atalarının kan donduran mezalimleriyle yüzleşmeli, aynı şekilde Anadolu’da ne işleri olduğunun cevabını vermelidir.

“Kirli tarihlerindeki mezalim ve katliamları görmek istemeyenler…”

Sonuç olarak kirli tarihlerindeki mezalim ve katliamları görmek istemeyenler, bunu örtmek için giriştikleri kirli algı oyunlarından bir sonuç elde edemeyecek, tarih önündeki sorumluluklarından asla kurtulamayacaklardır.”